Čitaj Sportske.online i budi u toku!

недеља , 24 август 2025
Naslovna Sve vesti Oglasio se Dodik, ljut na Edina Fortu: Ne zaslužuje ni fotelju ni povjerenje
Sve vesti

Oglasio se Dodik, ljut na Edina Fortu: Ne zaslužuje ni fotelju ni povjerenje

Podeli
Podeli

Nakon današnjeg protesta prijevzonika u Sarajevu, oglasio se i predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.

„U potpunosti podržavam zahtjeve prijevoznika i njihov današnji protest.

 

To su ljudi koji ne traže milostinju, već pravo da rade i žive od svog rada.

Tražim da Vlada RS u dogovoru s Vladom Federacije preduzme sve neophodne aktivnosti kako bi se izašlo u susret preduzetnicima koji zapošljavaju hiljade radnika i čine jedan od najvitalnijih segmenata privrede.

Sada se vidi da oblast transporta nije ni trebalo da bude na nivou BiH jer ona nije u stanju da zaštiti domaće prevoznike.

 

Ministar Forto umjesto da se zauzeo za rješavanje njihovih problema, bavio se tužakanjem kompanija iz RS.

Ministar koji ne radi za svoje privrednike ne zaslužuje ni fotelju ni povjerenje – a pitanje je da li uopće shvata šta su stvarni problemi sektora kojim rukovodi“, navodi Dodik.

Podeli

Ostavi komentar

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *